Vystřel si raketu do vesmíru

Vystřel si raketu do vesmíru

Vystřelovací raketa (nebo astronaut, kometa, …) mi leží v hlavě už strašně dlouho a mám radost, že jsem si k tomu konečně sedla a můžu se s vámi podělit o tuto bezva hru! Výroba je snadná, ale zároveň určená spíše pro starší děti, než je naše Klárka (1,5 roku). Když jde ale o samotnou hru a s ní spojenou zábavu, takový věk je značka ideál!

Co potřebujete na „vystřelovačku“?

  • papír
  • fixy (tužky na skicovaní)
  • nůžky
  • lepidlo
  • lepící pásku
  • brčka
  • plastovou láhev (nejlepší je Heinz od kečupu)

Prvně si rozmyslete, co chcete vystřelovat. Já nakreslila astronauta a raketu, plus jsem udělala malou výzdobu na lahev. Když pak budete vystřelovačku malovat, nechte vedle prostor, abyste mohli papír ohnout a vystřihnout obrázek „dvojitě“.

Když obrázky namalujete, přehněte a vystřihněte je tak, aby byly obrázky dva. Na obrázek druhý pak zkuste nakreslit to samé, co už je na prvním. Pro mě byla raketa jednoduchá, s astronautem to už bylo ale trošku složitější.

Až budete mít obrázky hotové, odložte je a ujměte se brček. Jestli má brčko žebra na ohýbání, odstřihněte je za touto ohýbací částí. Na jedné straně brčko zmáčkněte, aby bylo placaté, a slepte. Brčko se slepuje, aby vzduch nešel skrz a samotné vystřelování tak bylo snazší.

No a teď? Na místo, kde je brčko placaté, přilepíme obrázky z obou stran. Já jsem lepila lepidlem a pak na 5 minut nechala zatížené knížkami.

Další krok můžete přeskočit, ale díky němu je odolnost hračky mnohem vyšší. Poté, co jsem vytáhla „raketu“ zpod knížky, jsem ji ještě „zalaminovala“ širokou lepící páskou. Laminovala jsem kvůli pevnosti, vodě a Klárčině potřebě všechno strkat do pusy! 

Pak jsem lepící pásku obstřihla a vystřelovací obrázky jsou hotové.

Nakonec si už jen vyzdobte láhev od kečupu. A jestli nemáte od kečupu, vezměte obyčejnou (velkou) petku a do víčka vyvrtejte dírku.

Teď už si můžete užít zábavu s novou hračkou! Vyběhněte ven (nebo s ní klidně zůstaňte doma) a nechte lítat rakety a astronauty vysoko a daleko!